2024 YKS Ne Zaman?

2023 – 2024 Eğitim – Öğretim yılının sonunda hayalini kurdukları üniversiteyi kazanmak için YKS sınavına girecek öğrencilerin çoğu hatta veliler de sınav tarihlerini araştırmaya başladı. AYT, TYT ve YDT olmak üzere toplam üç oturumda gerçekleşen 2024 YKS ne zaman olacak? Genellikle haziran ayının üç ya da dördüncü haftası yapılan YKS sınavı 2024’te hangi gün olacak? Başvuru tarihleri hangi gün? Bu konuda bir açıklama var mı? İşte, 2024 YKS sınav tarihi ve yapılan açıklamalar:

2024 YKS Ne Zaman?

Lise son sınıf ya da mezuna kalmış öğrenciler bu eğitim ve öğretim yılında önemli bir maratona başladı. Öğrenciler hem önlerindeki en önemli sınav olan YKS sınavı için hummalı bir çalışma içine girdiler hem de YKS sınavı hakkındaki açıklamaları anbean takip ederek kendilerini ona göre ayarladılar.

"2024 YKS Ne Zaman?" bilgilendirmesi için kullandığım görselde sınavda olan öğrenciler.

AYT (Alan Yeterlilik Testi), TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve YDT (Yabancı Dil Testi) oturumlarından oluşan YKS sınavının ne zaman yapılacağı henüz açıklanmadı. Kesin tarihi ÖSYM tarafından yapılacak açıklamayla kesinleşecek ancak 15 – 16 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacağı tahmin ediliyor. Bizler de yapılacak açıklama doğrultusunda sizlere bu sayfadan duyuracağız.

YKS Başvuru Tarihi

Önceki sınavda olduğu gibi başvuruların 2024 Mart ayı içerisinde yapılacağı tahmin ediliyor.

YKS Sınav Tarihi

15 – 16 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacağı tahmin ediliyor.

Diğer duyurular için tıklayınız.

Beni Instagram üzerinden takip ediniz.