8. Sınıf 1. Dönem Türkçe Konuları

Özellikle yazılı ya da deneme sınavlarına hazırlanırken gereksiz çalışmalardan kurtulmak için konu listesine ihtiyaç duyarız. İşte, bu sayfada sizlere 8. sınıf 1. dönem Türkçe konuları hakkında bilgi verdim:

8. Sınıf 1. Dönem Türkçe Konuları

8. sınıf 1. dönem Türkçe konularını aşağıda maddeler halinde verirken alt başlıklarını yazmadım. Sadece ana başlıkları belirttim:

Fiilimsi (Eylemsi)

Sözcükte ve Söz Öbeklerinde Anlam

Deyimler

Cümlenin Ögeleri

Cümlede Anlam

Atasözleri

Paragrafta Anlam (Parçada Anlam)

Yazım Kuralları

Noktalama İşaretleri

Fiilde Çatı

Metin Türleri (Edebi Türler)

Söz Sanatları

Cümle Türler

Dikkat: Değerli Öğrenci ve Veliler, bakanlığımızdan yapılan açıklamalar doğrultusunda bu sayfadaki yazılar güncellenebilir. O nedenle bu sayfaya ara sıra bakmanızda ya da Instagram hesabımı takip etmenizde fayda vardır.


Sıkça Sorulan Sorular

LGS Türkçe soruları nasıl olacak?

LGS sınav sisteminde Türkçe soruları genellikle okuduğunu anlama, yorumlama üzerinedir. Bu nedenle az da olsa bilgi sorusu çıkar ancak çoğunlukla anlam bilgisi (sözcükte, cümlede ve paragrafta anlam) konularından soru çıkar. Ayrıca sözel mantık, görsel, grafik ve tablo türünden de sorular gelebilir.

8. sınıf 2. dönem Türkçe konuları hangileri?

Türkçe dersi tema şeklinde işlendiği için 1. dönem görülen ana konular 2. dönem de işlenmektedir ancak anlatım bozukluğu konusu 2. dönem işlenir.

Yorum yapın