Pratik Çalışma Hakkında

Yıllardır eğitim alanında hizmet veren biri olarak ders materyali veya sınav için ya da aklıma takılan bir konu hakkında internette araştırma yaptığımda karşıma çıkan eğitim sitelerinde tasarımdan içeriğe kadar birçok eksikliğin olduğunu gördüm. Kaliteli bazı eğitim sitelerini tenzih ediyorum ama “Ben olsaydım şöyle tasarlar, böyle yazardım.” dediğim onlarca eğitim siteleriyle karşılaştım. Yani sadece kullanmak için değil, her yönüyle eleştirel bir bakışla inceledim. Şimdi sıranın bende olduğunu gördüm. Uygun zamanın da gelmesiyle sadece tasarım üzerinde bile haftalardır çalıştığım, sonrasında yılların birikimiyle oluşan ders içerikleri ve sorularla birleştirdiğim Pratik Çalışma sitesi ortaya çıktı.

Pratik Çalışma Hakkında

Pratik Çalışma Sitesini Neden Kurdum?

Dijital ortamda Türkçe dersi üzerine duyulan ihtiyacı karşılamak, bazı yönde eksikliklerin ortaya çıkardığı boşluğu doldurmak için Pratik Çalışma sitesini kurdum.

Pratik Çalışma sitesini kurmaktaki amacım, Türkçe konu anlatımlarımı siz değerli öğrencilerle paylaşmaktır. Bunun dışında özet, püf noktaları, test, çevrim içi deneme sınavları, yazılı hazırlık desteği, sanal ödevlendirme, soru çözüm desteği ve daha pek çok alanda destek olmaktır. Pratik Çalışma sitesinde şimdilik Türkçe dersi üzerinde hizmet verilmektedir.

Pratik Çalışma Hakkında

Pratik Çalışma sitesinde her şey ücretsizdir ve siz değerli öğrenci ve öğretmenlerimize Türkçe dersi içerikleri sunuyorum. Pratik Çalışma sitesinde daha hızlı online hizmet almak için üye olmalısınız.

Pratik Çalışma sitesinde şimdilik sadece Türkçe dersi içerikleri vardır.

Dijital ortamda birçok kaliteli internet sitesi mevcut ancak Pratik Çalışma, özgün notlarıyla, yeni nesil sorularıyla, çevrim içi sınavlarıyla ve bunları ücretsiz sunmasıyla nitelikli internet sitelerinin çoğundan ayrılır.​

Bu sitede yılların tecrübesiyle şekillenmiş ve öğrenciler tarafından kolaylıkla anlaşılabilecek notlar ile üzerinde birçok defa düzenleme yapılmış, uzun uğraşlar sonucunda ortaya çıkan nitelikli sorular sunulmaktadır. Belli dönemlerde çevrim içi deneme sınavı ve seçme sorular yayımlanacaktır. Bu sayede sanal ortamda süre kısıtlaması yaparak öğrencilerin evlerinde disiplinli test çözme sürecine katkıda bulunacağım.​

Yorum yapın