Hakkımızda

Üstte "Hakkımızda" başlığı, aşağısında bazı bilgilendirmeler, sol altta "Pratik Çalışma" logosu var.

Pratik Çalışma Nedir?

Pratik Çalışma (www.pratikcalisma.com) siz değerli kullanıcılara konu anlatımı, pratik özet, test, deneme sınavı, tarama sınavı, yazılı örnekleri ve daha pek çok içeriği ücretsiz sunan bir internet sitesidir. Pandemi zamanında (2020’li yıllarda) uzaktan eğitime başlayan öğrencilere başlangıçta Türkçe dersi içerikleri sunmak için kuruldu. Hatta o yıllarda 8. sınıflar için Türkiye geneli online Türkçe deneme sınavını gerçekleştirdik. Türkçe dersinin dışında yakın bir zamanda Coğrafya ve Tarih ders içeriklerini de sunacağız. Bu içeriklerin tamamı ücretsiz olup içeriklere ulaşmak için üyelik gerekmemektedir.

Amacımız

Günümüzde ders yükü artan öğrencilerimizin kısa zamanda verimli ders çalışma ihtiyacı vardır. Amacımız da bu ihtiyaçtan yola çıkarak kurduğumuz bu site ile nasıl çalışacağı konusunda kararsız olan ya da ders çalışma düzenini henüz sağlayamamış öğrencilerimizin verimli çalışmasını sağlamak ve onlara çeşitli materyalleri (test, pratik özet, çözümlü soru…) sunmaktır.

Nasıl Kullanabilirsiniz?

Sitede yayınlanan içeriklerin tümü ücretsizdir ve üyelik gerekmemektedir. Burada sunulan derslerden istediğinizi seçebilir ve kişisel çalışma planınızı oluşturabilirsiniz. Günlük, haftalık veya aylık hedefler belirleyerek, çalışmanızı daha düzenli ve sistematik hale getirebilirsiniz. Ayrıca, ilerlemenizi takip edebilir ve başarılarınızı paylaşabilirsiniz.

Sonuç

Bu siteyi kurarken amacımız, sizlere en iyi şekilde destek olabilmek ve öğrenme sürecinizi kolaylaştırmaktı. Her zaman geri bildirimlerinize açığız ve sizlerin görüşleri doğrultusunda sitemizi geliştirmeye devam edeceğiz. Başarılar dileriz!

Scroll to Top