Türkçe Dersi

Türkçe dersi içeriklerine mi ihtiyacınız var? O halde doğru adrestesiniz çünkü pratik çalışma alanındaki konu anlatımı, test, deneme sınavı, çözümlü soru, yazılı, LGS ya da YKS sınavlarına hazırlık, pratik özet, çalışma taktikleri, ipuçları, ders çalışma programı ve daha pek çok içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Türkçe Dersi Çalışma Alanı

Sağ sayfasında sol üstte "Pratik Çalışma" logosu, sağ üstte "Türkçe Dersi" yazısı ve aşağısında öğretmen, öğrenci, test çözme ve yazılı görselleri.

Sınıfa Göre Ders İçerikleri

Aşağıdaki sınıf düzeylerinden birine tıkayarak ders içeriklerine ulaşabilirsiniz ya da ders içeriklerini sayfanın aşağısında kategoriye göre arayabilirsiniz.

Ders çalışan dört öğrenci, aşağısında ders hakkında açıklama yazısı.
Selam veren iki öğrenci, aşağısında 8. sınıf Türkçe dersi hakkında açıklama yazısı.
Gülümseyen iki öğrenci, aşağısında 7. sınıf Türkçe dersi hakkında açıklama yazısı.
Ders çalışan bir öğrenci, aşağısında 6. sınıf Türkçe dersi hakkında açıklama yazısı.
Gülümseyen iki öğrenci, aşağısında 5. sınıf Türkçe dersi hakkında açıklama yazısı.
Ders anlatan bir öğretmen  ve aşağısında öğretmenlerimize sunulan kaynaklar hakkında bilgilendirme yazısı

Kategoriye Göre Ders İçerikleri

Aşağıda sık kullanılan bazı kategoriler yer almaktadır ayrıca sınıf düzeyinin dışında oluşturduğum bu kategoride aramak istediğiniz içeriğin tüm sınıf düzeyindeki örneklerine ulaşabilirsiniz. İşte, o kategoriler:

Türkçe dersi için kullandığım görselde tablet ekranının üst kısmında "Konu Anlatımı" yazısı ve ders anlatan öğretmen resmi.

Konu Anlatımları

5, 6, 7, 8 ve TYT için hazırladığım konu anlatımlarının tümüne buradan ulaşabilirsiniz. Böylece “devam et” düğmesine tıkladığınızda karşınıza konu anlatımlarını yeniden eskiye doğru bir liste çıkacak. İşte, konu anlatımları:

"devam et" yazısını olduğu düğme.
Türkçe dersi için kullandığım görselde tablet üzerinde test çözen insan var.

Testler

5, 6, 7, 8 ve TYT için hazırladığım test ya da çözümlü sorularının tümüne buradan ulaşabilirsiniz. “Devam et” düğmesine tıkladıktan sonra sitede yer alan tüm testler sınıf farkı gözetmeksizin sıralanacaktır. İşte, en yeniden en eskiye doğru o testler:

"devam et" yazısını olduğu düğme.
Sol sayfasında "Pratik Özetler" yazısı ve bazı bilgileri anlatan öğretmen görseli, sağ sayfasında "Pratik Çalışma" logosu olan defter.

Pratik Özetler

Bazı konular için hazırladığım pratik özetlere buradan ulaşabilirsiniz. Böylece “Devam et” düğmesine tıkladığınızda sitede yer alan tüm pratik özetler, sınıf farkı gözetmeksizin sıralanacaktır. İşte, en yeniden eskiye doğru o özetler:

"devam et" yazısını olduğu düğme.
Türkçe dersi için kullandığım görselde ekranda "Pratik Çalışma" logosu olan bilgisayarda online sınav var.

Sınavlar

Değerli Öğrenciler, sınavla ilgili bazı önemli içeriklere buradan ulaşabilirsiniz. Böylece “Devam et” düğmesine tıkladığınızda sitede yer alan tüm sınav içerikleri sınıf farkı gözetmeksizin sıralanacaktır. İşte, en yeniden en eskiye doğru o içerikler:

"devam et" yazısını olduğu düğme.
Telefon üzerinde bildirimi olan zil, e-posta görseli ve "Pratik Çalışma" logosu.

Güncel

Değerli Kullanıcılar, merak ettiğiniz bazı gelişmeleri sizler için anlık olarak burada yayımlıyorum. Bu sitedeki sınavlar, önemli içerikler ya da eğitim – öğretim alanında yaşanan önemli gelişmelere buradan ulaşabilirsiniz. Sizler için sürekli güncellediğim bu sayfaya ulaşarak gelişmelerden geri kalmayın. İşte, güncel gelişmeler:

"devam et" yazısını olduğu düğme.

Sıkça Sorulan Sorular

5. sınıf Türkçe konuları nelerdir?

Sözcükte anlam, cümlede anlam, paragrafta anlam, ses bilgisi, yazım kuralları, noktalama işaretleri, metin türleri ve söz sanatları. Detaylı bilgi için tıklayınız.

6. sınıf Türkçe konuları nelerdir?

Sözcükte anlam, cümlede anlam, paragrafta anlam, yazım kuralları, noktalama işaretleri, isimler, çekim ekleri, isim tamlaması, zamirler, sıfatlar, edatlar, bağlaçlar, ünlemler, ek ve kök bilgisi, sözcükte yapı, metin türler, şiir bilgisi ve söz sanatları. Detaylı bilgi için tıklayınız.

7. sınıf Türkçe konuları nelerdir?

Fiiller, sözcükte anlam, fiilde yapı, fiilde anlam kayması, cümlede anlam, zarflar, paragrafta anlam, ek fiiller, yazım kuralları, noktalama işaretleri, metin türleri, söz sanatları ve anlatım bozukluğu. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

8. sınıf Türkçe konuları nelerdir?

Fiilimsi, sözcükte anlam, cümlenin ögeleri, cümlede anlam, fiilde çatı, paragrafta anlam, yazım kuralları, noktalama işaretleri, cümle türleri, metin türleri, söz sanatları ve anlatım bozuklukları. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

TYT Türkçe konuları nelerdir?

Sözcükte anlam, cümlede anlam, paragrafta anlam,


Aradığınızı bulamadınız mı öyleyse tüm içeriklere ulaşmak için tıklayınız.

Beni Instagram üzerinden takip ediniz.