Ortaokul düzeyindeki öğrencilerin sınavlara hazırlanırken ihtiyaç duyduğu yeni nesil soru tipleri, soru çözümleri, püf noktaları, önemli taktikler ve daha pek çok içeriğe bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yeni Nesil Sorular

Üstte "Sözel Mantık" başlığı, aşağısında yapbozla uğraşan insanlar, altındaki kutucukta grafik, küp ve kitap görseli ile "Pratik Çalışma" logosu var.

Sözel Mantık Konu Anlatımı

Çözülemeyecek sözel mantık sorusu yoktur. Çünkü her biri kendi içinde gerekli bilgi, püf noktası ve ipuçlarını barındırır. Yeter ki sabırlı ve dikkatli olmalı, bol bol sözel mantık sorusu çözmelisiniz. Burada sözel mantık soru tiplerinden ve soruların çözümünde işinize yarayacak bazı tekniklerden bahsedeceğim. Ayrıca çözümlü örnekler üzerinden püf noktalarına değineceğim. İşte, sözel mantık konu anlatımı:Üstte "Sözel Mantık Testi" başlığı, aşağısındaki bilgisayar ekranında test görseli ve solunda "Pratik Çalışma" logosu var.

Sözel Mantık Testi

LGS sınavlarında sözel mantık sorularına mutlaka yer verilmektedir. Bu tür sorularda pratiğinizi geliştirmek için bol bol soru çözmeniz gerekir. İşte, yeni nesil sorulardan oluşan ortaokul düzeyinde sözel mantık testi:

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top